Agenda

W przedszkolu korzystamy z agend (kalendarzy). Wychowawca każdego dnia wpisuje w niej informacje o postępach, sukcesach lub ważnych zdarzeniach, które dziecko przeżyło danego dnia w przedszkolu. Przedszkolaki codziennie zabierają agendy do domu – dzięki temu rodzice również mogą wpisywać tam ważne informacje (np. „jutro Kasię odbierze babcia Krysia”) lub pochwały (np. „Paweł pomógł w rozpakowaniu zakupów”).

Ważnym elementem naszej przedszkolnej codzienności jest podsumowanie dnia, podczas którego odczytujemy na forum grupy informacje wpisane do agend przez rodziców. Jest to dobry moment, żeby dziecko opowiedziało nam o swoim poprzednim dniu, a także odpowiedziało na pytania innych fregatowiczów, którzy zawsze chcą dopytać o więcej szczegółów (chociażby o kolor składanego prania). Podsumowanie dnia integruje grupę, uczy cierpliwości, prowadzenia dialogu, ćwiczy pamięć, a także rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe.

Mundurek

Nasi fregatowicze do przedszkola przychodzą w mudnurkach. Codzienny strój składa się z:

• czerwonego polo z długim lub krótkim rękawem
  • granatowej bluzy
  • granatowej princeski lub spódniczki (dziewczynki)
  • granatowych spodni – najlepiej dresowych (chłopcy)
  • rajstop lub skarpetek dopasowanych kolorystycznie do całości (granatowych lub czerwonych)

Należy pamiętać, aby wszystkie elementy mundurka były podpisane.

Zamówienia

Mundurki można zamawiać poprzez stronę: http://mundurki.fregata.edu.pl

Komis

Istnieje także możliwość oddania bądź kupienia stroju szkolnego w Komisie Mundurkowym, prowadzonym przez p. Olgę Trybę. Kontakt jest możliwy poprzez szkolny sekretariat.