Posłanie dziecka do przedszkola to spory stres nie tylko dla maluszka, ale również dla rodziców. Przedszkola Fregata stosują sprawdzone metody, które ułatwiają najmłodszym szybką adaptację do nowych warunków. Jedną z nich jest tutoring rodzinny – forma współpracy opiekuna (tutora) z rodzicami/opiekunami, mająca na celu pomoc w lepszym poznaniu małego przedszkolaka i jego potrzeb oraz wsparcie rodziców w wychowaniu dziecka.

Przedszkole Fregata powstało 12 lat temu. Jego misją już wtedy było znalezienie rozwiązania, które wesprze rodziców w wychowaniu dziecka.

– Od samego początku założyliśmy, że rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami swoich dzieci – mówi Magdalena Michalska-Meck, dyrektor Przedszkola Fregata-Oliwa. – Szukaliśmy najlepszych narzędzi, które umożliwiłyby im wpływ na rozwój maluchów już na etapie przedszkolnym. Dlatego w przedszkolu Fregata dedykujemy każdej rodzinie opiekuna (tutora), który ma możliwość obserwacji dziecka na co dzień, a swoje obserwacje przekazuje rodzicom podczas indywidualnego spotkania. Wspiera tym samym rodziców w wychowaniu dziecka.

Czytaj więcej na: https://dziecko.trojmiasto.pl/Tutoring-rodzinny-w-Przedszkolu-Fregata-n165499.html