Dom opieki dla seniorów i przedszkole w jednym budynku? Choć jeszcze kilka lat temu takie zestawienie mogło wydawać się nietypowe, dziś, z uwagi na liczne atuty, spotykane jest na całym świecie. Placówką, która stawia na integrację międzypokoleniową, jest Przedszkole Niepubliczne Fregata Ujeścisko, funkcjonujące w jednym budynku i współpracujące z Centrum Opieki Serenus. Przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

Dzieci rozwijają swoje umiejętności emocjonalne i społeczne, a seniorzy czują się potrzebni i choć na chwilę mogą zapomnieć o swoich chorobach – takie m.in. korzyści dostrzegli pracownicy Providence Mount St. Vincent w Seattle (stan Waszyngton, USA), którzy w prowadzonym przez siebie domu opieki postanowili otworzyć przedszkole. Niezwykłość takich relacji dostrzegli też właściciele innych domów seniora, a trend integrowania dzieci z osobami starszymi, niejednokrotnie schorowanymi, stał się popularny na całym świecie.

Czytaj więcej na: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Seniorzy-i-przedszkolaki-w-jednym-miejscu-Przedszkole-Fregata-prowadzi-rekrutacje-n145785.html