Katarzyna Duchlińska

dyrektor

Związana z Fregatą od 13 lat, początkowo jako rodzic, później Koordynator ds. współpracy z Rodzicami, a od trzech lat zarządzająca przedszkolem Fregata na Ujeścisku. Koordynator, lider i moderator Akademii Familijnej. Nie ma dla niej spraw nie do rozwiązania i sytuacji bez wyjścia.

Rodzina to wartość nadrzędna, o którą należy dbać i wspierać – to motto, którym kieruje się zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Szczęśliwa żona i matka piątki dzieci.

Dominika Dobrowolska

Z projektem Fregata jestem związana już czwarty rok. Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim oraz studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczej z poradnictwem rodzinnym. Cały czas doskonalę swoją wiedzę i umiejętności między innymi przez czytanie literatury specjalistycznej oraz szkolenia. Jestem certyfikowanym tutorem; ukończyłam też kurs terapii ręki, którego elementy wykorzystuję w codziennej pracy z dziećmi. Uważam, że dorośli mogą się od dzieci wiele nauczyć, dlatego w swojej pracy cenię sobie przede wszystkim rozmowy z najmłodszymi. Dzieci często inaczej postrzegają świat, są też otwarte do jego poznawania i zadawania pytań. Potrafią prosto, ale przy tym niezwykle celnie nazwać konkretne zjawiska. W swojej codziennej pracy nie pokazuję dzieciom rzeczywistości – ja ją wspólnie z nimi odkrywam na nowo. Interesuję się kulturą brytyjską. W wolnych chwilach czytam książki i zajmuję się szeroko pojętym rękodziełem.

Iwona Biernacka

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika przedszkolna z profilaktyką społeczną na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi uzyskując tytuł magistra.  Od 3 lat jestem nauczycielką w przedszkolu „Fregata”. Swoją wiedzę stale poszerzam poprzez różne kursy i szkolenia, które wykorzystuje na co dzień. Kiedy widzę uśmiech na twarzy dziecka, to jest to  dla mnie największa nagroda oraz potwierdzenie tego, że wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafię. Interesuję się ogrodnictwem, lubię też czytać książki oraz spędzać wolny czas ze swoją rodziną na łonie natury.

Agnieszka Januszewska

Jestem nauczycielem świetlicy i dodatkowo wspomagam opieką najmłodszą grupę Żółwików. Z Fregatą związana jestem od 2021 roku. Ukończyłam studia na kierunku Edukacja artystyczna na gdańskiej ASP. Uważam, że małe dziecko jest gliną, z której formujemy naczynie i napełniamy je treścią. Dlatego każda najmniejsza aktywność z dzieckiem ma wpływ na indywidualne piękno, które może z niej powstać. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki kochanych nastolatków. Wolny czas spędzam z rodziną w domu, w ogrodzie, w lesie i nad jeziorem lub w górach. Lubię też gotować, pracować w ogródku i słuchać dobrej muzyki.

Lidia Węglicka

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji. Z Fregatą jestem związana od 2021 roku. O byciu nauczycielką marzyłam od dziecka, dlatego większość moich zabaw z okresu dzieciństwa polegała na prowadzeniu lekcji, wypełnianiu dziennika i sprawdzaniu „kartkówek” (które wcześniej musiałam sama napisać :)). Ukończyłam kurs tutoringowy I stopnia, a zdobytą na nim wiedzę wykorzystuję zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Uważam, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy, przez co do dzieci podchodzę indywidualnie, mając na uwadze ich potrzeby i upodobania. W wolnym czasie lubię piec ciasta, grać na ukulele oraz czytać książki – od poradników poprzez romanse, opowiadania, bajki, literaturę obyczajową, aż do pozycji psychologicznych, poezji i klasyków, których tytuły zna każdy. Uwielbiam również pisać – w szerokim tego słowa znaczeniu – dlatego prowadzę przedszkolnego Facebooka i niezmiennie od lat żyję z nadzieją, że kiedyś wydam własną książkę.

Wiktoria Gulbin

Dopiero zaczynam swoją przygodę z przedszkolem „Fregata”. Jestem nauczycielem świetlicy i dodatkowo wspomagam najstarszą grupę w placówce, czyli Perły. Ukończyłam studia na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Pragnę rozwijać się oraz poszerzać swoją wiedzę w kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Interesuję się sztuką, która towarzyszy mi od najmłodszych lat. Od dzieciństwa maluję i rysuję, a w dorosłym życiu moje zamiłowanie do sztuki przerodziło się w zainteresowanie projektowaniem, grafiką, a także meblarstwem. Uważam, że sztuka uwrażliwia, ale także uczy ekspresji i wyrażania siebie. Dlatego moim zdaniem jest tak ważna dla dzieci. Uwielbiam również podróżować, poznawać nowe kraje, jedzenie oraz ludzi.