W naszym przedszkolu dzieci mają codzienny kontakt z angielskim. Mamy angielskie poranki, angielskie śniadania oraz klasyczne zajęcia. Angielskie piosenki towarzyszą nam przez cały dzień. Dzięki temu dzieci osłuchują się z nowym językiem oraz uczą pełnych zwrotów, których same zaczynają prędzej czy później używać.

Wszystkie aktywności są dostosowane do wieku i możliwości dzieci. W codziennej pracy wykorzystujemy metodę TPR, czyli reagowanie całym ciałem. „Zanurzamy się” w języku – już od najmłodszej grupy zajęcia odbywają się wyłącznie w języku angielskim. Pojawiają się również elementy metody Jolly Phonics. Oczywiście bardzo dużo się ruszamy i śpiewamy, jednak to nie wszystko.

Podczas zajęć ćwiczymy słowa i zwroty, ale też współpracę w grupie, spostrzegawczość, refleks, precyzję ruchów czy motorykę małą. Co najmniej raz w miesiącu czytamy książeczkę w języku angielskim. Starsze dzieci podejmują się między innymi kolorowania-słuchania ze zrozumieniem oraz udziału w grach w języku angielskim.