Tworzymy z Dom Opieki Serenus niezwykłe połączenie, które zaciekawia i inspiruje do podobnego działania innych. Dział Polityki Senioralnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu zorganizował wizytę studyjną promującą dobre praktyki w zakresie wsparcia osób starszych, które pozwolą im na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym. Dziś 20 osób w tym burmistrzowie, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej/dyrektorzy CUS, przewodniczący Gminnych Rad Seniorów,
osoby reprezentujące ROPS w Poznaniu odwiedziły Gdańsk.
Pokazaliśmy na czym polega realizowany przez nas program „Łączymy pokolenia”, spędzając dzień z Babciami i Dziadkami.
Było cudownie dzieci zrobiły z Seniorami latawce, później spędziły wspólny czas na patio domu opieki, gdzie grały w klasy, bawił się chustą Klanzy, przeszły ścieżkę sensoryczną, ozdobiły alejki barwnymi rysunkami. Dzieciaki bardzo czekały na próbę latawców i BRAWA latawce łopotały na wierze. Wszystko zakończyło się pysznym poczęstunkiem – gofry Pani Ani – PYCHA.
DZIĘKUJEMY i oczywiście POLECAMY połączenie SENIORZY-DZIECIAKI

!